Bemutatkozás

profilkép
Molnár Csaba

Mindennapjaim a közigazgatás és az informatika határvonalán húzódnak, s az itt tapasztaltak ráébresztettek arra, hogy a dinamikusan fejlődő világunkban rejlő lehetőségeket szinte egyáltalán nem aknázzuk ki, így jelentős időt és energiát fordítunk ügyeink hagyományos módon történő elintézésére, amelyek a digitális világban – minimális eszközigénnyel, és tudással – pillanatok alatt megoldhatóak. A digitális evolúció soklépcsős folyamat, amelyen mindenki a maga ütemében lépkedhet, azonban néha mindannyiunknak jól jön egy kis iránymutatás, gondolatébresztő annak érdekében hogy motivációt nyerjen a következő lépéshez.

Az innováció nem pénzkérdés! Napjainkra széles körben áll rendelkezésünkre olyan hardver és szoftverkörnyezet, amely elégséges digitális hátteret jelent a mindennapi életünkhöz, s ez az alap kinek-kinek igényei szerint bővíthető a mindennapi feladataink – szinte – teljes digitalizálása mellett a tudatossággal, a biztonság igényével.

Hiszem, hogy a digitális tér hihetetlen mértékű fejlődésével mára szinte minden offline élethelyzetünkben megjelenő feladatra megtalálható az online alternatíva, azonban ezek felismerése és biztonságos kiaknázása érdekében elengedhetetlen mindannyiunk részéről a természetes kíváncsiság és a tudatosság. Ez utóbbira jelenhet érintőleges választ néhány bejegyzésem.

A bejegyzéseim mellett – munkaidő után és hétvégenként – online és jelenléti tréningekkel, személyes tanácsadással várom az érdeklődőket, hogy segítő kezet nyújtsak az első lépések megtételéhez, és a menet közben felmerülő kérdések megválaszolásához.

Az érzékenyítő, gondolatébresztő jellegű tréningek új, innovatív lehetőségekre mutatnak rá, segítik megérteni az online szolgáltatások összefüggéseit, és megalapozzák az awareness, az elővigyázatosság szellemiségét, míg az e-ügyintézés, az elektronikus szolgáltatások, az online identitásunk biztonsága terén nyújtott személyes tanácsadás segíti a biztonságos ismerkedést a kibertér változékony világával, ahol a későbbiekben sem hagyom magára az innovációra nyitott ügyfeleimet.

Hiszem, hogy néhány éven belül az online képességeink és e-identitásunk minősége a mindennapjainkra, életminőségünkre jelentős hatást gyakorol majd, így érdemes már most elfoglalni a kibertér egy-egy szegletét, hiszen a virtuális világ a jövőnk szerves része lesz.

Gyermekeink már készség szinten használják ki a játékkonzolok, telefonok, tabletek, IoT és Smart eszközök, számítógépek lokális és online térben nyújtott szolgáltatásait, azonban elengedhetetlen itt is a védelmező, felkészült szülői háttér a biztonság megteremtése érdekében.

Nem szeretnék egyfajta „Fear of missing out” érzést kelteni, de tény, hogy a digitális kompetenciák, legalábbis az alap skillek megszerzését már nem érdemes sokáig halogatnunk.

Az innováció elérkezett